Niezbędne narzędzia ogrodnicze, nie tylko wiosną

Utworzono: 2018-03-24
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-24
Liczba odwiedzin posta: 486

Masz ogród i chcesz aby wyglądał widowiskowo?

 

Narzędzia ogrodowe odgrywają bardzo ważną rolę w usprawnieniu nam prac w ogrodzie czy sadzie. To, jakich narzędzi ogrodniczych potrzebujesz, zależy oczywiście od rodzaju prac, które będziesz wykonywać. Działania które corocznie, większość z nas podejmuje w naszych zielonych zakątkach to przycinanie, podlewanie oraz utrzymanie trawnika.
 W tym wpisie przedstawiamy narzędzia które są wręcz niezbędne w tych pracach.
Z końcem marca temperatury wzrastają i nasze ogrody i sady wracają do życia wchodząc w stan wegetacji. Dni robią się coraz dłuższe a słońce jest coraz wyżej. To jest jasny znak od wiosny iż powinniśmy zacząć przygotowywać nasz ogród do nowego sezonu. Marzec jest idealnym miesiącem szczepienie drzew i krzewów.Chcesz posadzić drzewa lub krzewy? Oczywiśćie możesz to robić przez cały rok. Pamiętaj jednak aby przeczekać mrozy. Rośliny w doniczkach mają zwartą bryłę korzeniową i nie tracą korzeni podczas sadzenia, dzięki czemu podczas sadzenie doznają mniejszego stresu.


Pamiętaj aby używać rękawic które będą chronić ręce podczas sadzenia i innych prac w Twoim zielonym zakątku.

Co będzie przydatne?
Sadzenie i przesadzanie nie jest oczywiście możliwe bez narzędzi ogrodowych. Po pierwsze, zaleca się noszenie rękawic. Sadzisz lub przesadzasz rośliny z małych doniczek ? Użyj wąskiej łopatki ogrodowej. Tego rodzaju łopatki są oczywiście nieodpowiednie, gdy chcemy posadzić duży krzew, drzewo lub żywopłot kilku roślin obok siebie. Do takich roślin potrzebujesz dużego szpadla z silnym ostrzem.  Następnie użyj grabi aby ziemia w koło wyglądała estetycznie. 


Utrzymanie trawnika
Aby uzyskać i utrzymać piękny zielony trawnik, ważne jest, aby pielęgnować trawę co roku. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad dotyczących pielęgnacji.Dokuczają Ci chwasty w trawniku? Spryskaj trawnik przynajmniej raz w roku najlepiej zrób to w marcu lub w kwietniu. 
Trawa tak jak każda inna roślina potrzebuje dużo składników odżywczych, wilgoci i powietrza. Powierzchnia pod trawnikiem, jest stwardniała i zanieczyszczona przez szczątki martwych roślin. Taka warstwa jest nie tylko odporna na działanie wilgoci, tlenu i składników odżywczych, ale jest również idealna do rozwoju pleśni i grzybów. Wtedy właśnie należy użyć wertykulatora, co pomoże nam pozbyć się martwej roślinności i napowietrzyć trawnik pomagając mu osiągnąć jakość i zdrowy wygląd.
Aerację (wertykulację) zaleca się 2 razy w roku, po raz pierwszy na wiosnę i drugi raz jesienią. Wałek do aeracji usuwa martwą roślinność z trawnika, pozostałości roślinne i chwasty, a wałek do wertykulacji nacina wierzchnią warstwę gleby. Wpłynie to na poprawę wchłaniania składników odżywczych, wilgoci i powietrza, oraz pomoże głębiej zakorzenić trawę. Takie warunki spowodują lepszy wzrost trawy, powstawanie nowych pędów, a trawnik zagęści się i nabierze zdrowego wyglądu.

Powinieneś nawozić swój trawnik co 4 do 6 tygodni od kwietnia do października i kosić co najmniej raz na dwa tygodnie od maja do września.
Wytnij krawędzie trawy i trudno dostępne miejsca za pomocą nożyc do trawy.
Usuń skoszoną trawę z trawnika.
Słabe lub odkryte miejsca na trawniku można zastąpić trawą z rolki , dzięki czemu rezultaty będą natychmiastowe.

Podlewanie 

W lecie będziemy cieszyć się słoneczną pogodą. W tym okresie wskazane jest wspieranie roślin dużą ilością wody.  Jeśli chcesz podlać cały ogród za jednym zamachem, dobrze jest użyć węża ogrodowego . Wybierz odpowiedni wariant pistoletu natryskowego. Na przykład pistolet natryskowy ze zmiennym strumieniem wody. Od delikatnej mgły do ​​pełnego strumienia. W przypadku delikatnych roślin należy stosować delikatny strumień. Czy wiesz, że twardy strumień nadaje się również do czyszczenia narzędzi? Dla tych, którzy lubią mieć porządek w ogrodzie, można użyć wózka do nawijania węża . Dzięki temu można przechowywać wąż ogrodowy w sposób oszczędzający miejsce, a ponadto taki wózek jest bardzo wygodny w użyciu. Wąż ogrodowy można łatwo zwinąć, dzięki czemu unikniemy załamań.


Podlewanie dużych powierzchni
Masz duży ogród lub  duży trawnik, który chcesz łatwo podlać? Bardzo wygodny jest zraszacz oscylacyjny lub pulsacyjny . Jest to idealne narzędzie do natryskiwania większych powierzchni. 
Spróbuj regularnie spryskiwać świeżo obsiany trawnik. Częstotliwość zależy od temperatury i wilgotności zewnętrznej. Podczas upalnego lata wskazane jest, aby podlewać raz dziennie.
Efekty będą zaskakujące !!!Przycinanie twojego drzewka owocowego
Dla tych, którzy mają mały ogród lub balkon lub taras, drzewka karłowe są idealne. Jest to małe i kompaktowe drzewo, które zajmuje niewiele miejsca. Możesz łatwo przycinać takie drzewko owocowe za pomocą sekatora. Masz więcej miejsca? Wybierz drzewa na klasycznych podkładkach. Tego rodzaju drzewa rozwijają grubsze gałęzie, czyniąc bardziej rozsądnym używanie elektrycznego sekatora teleskopowego . Dzięki temu można łatwo ciąć zarówno młode, jak i twarde i suche gałęzie. 


Przycinanie żywopłotu
Do przycinania żywopłotu zaleca się wybranie sekatora do żywopłotu . Masz do wyboru ręczne nożyce do żywopłotu, ale także elektryczne i spalinowe , które pracują na benzynie, przewodzie lub akumulatorze. Mały, kompaktowy ozdobny żywopłot? Wtedy ręczny trymer jest wystarczający. Kiedy jest to żywopłot, który służy jako ogrodzenie i dlatego jest długi i szeroki, przycinanie za pomocą sekatora do żywopłotu, elektrycznego lub bezprzewodowego jest znacznie łatwiejsze.

 


Powrót